tel. : +48 17 7482250

/

e-mail : mto@zsm.resman.pl

Egzaminy

Egzaminy modułowe z wiedzy teoretycznej:

Terminy egzaminów z podstawowej wiedzy teoretycznej w zakresie modułów tematycznych B3 wyznaczane są indywidualnie wg potrzeb zainteresowanych.

Cennik egzaminów modułowych (zgodnie z rozporządzeniem Dyrektora ZSM z dnia 11.10.2022) licencji kategorii B3:

L.p.
Rodzaj egzaminu
Opłata podstawowa
Opłata ulgowa „złota”
Opłata ulgowa „srebrna”
Opłata ulgowa „brązowa”
1.
Egzamin z każdego modułu Part-66: od M1 do M17
239 zł
0 zł
20 zł
50 zł
2.
Egzamin powtórkowy z każdego niezaliczonego modułu Part-66
359 zł
50 zł
100 zł
150 zł

Opłata ulgowa przysługuje tylko uczniom Zespołu Szkół Mechanicznych, którzy złożyli deklarację uczestnictwa w szkoleniu podstawowym do licencji Part 66 kategorii B3 prowadzonym przez Organizację Szkolenia Personelu Obsługi Technicznej MTO Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie oraz spełnili następujące warunki:

1. Opłata ulgowa „złota”:

  • osiągnęli na koniec semestru poprzedzającego egzamin minimum 90% frekwencję na wszystkich zajęciach objętych programem nauczania w zawodzie technik mechanik lotniczy oraz
  • uzyskali na koniec semestru poprzedzającego egzamin minimum średnią ocen co najmniej 4,50 na wszystkich zajęciach objętych programem nauczania w zawodzie technik mechanik lotniczy, i
  • otrzymali ocenę wzorową z zachowania.

2. Opłata ulgowa „srebrna”:

  • osiągnęli na koniec semestru poprzedzającego egzamin minimum 85% frekwencję na wszystkich zajęciach objętych programem nauczania w zawodzie technik mechanik lotniczy ,i
  • uzyskali na koniec semestru poprzedzającego egzamin średnią ocen co najmniej 4,00 na wszystkich zajęciach objętych programem nauczania w zawodzie technik mechanik lotniczy ,i
  • otrzymali co najmniej ocenę bardzo dobrą z zachowania.

3. Opłata ulgowa „brązowa”:

  • osiągnęli na koniec semestru poprzedzającego egzamin minimum 80% frekwencję na wszystkich zajęciach objętych programem nauczania w zawodzie technik mechanik lotniczy, i
  • osiągnęli na koniec semestru poprzedzającego egzamin średnią ocen co najmniej 3,50 na wszystkich zajęciach objętych programem nauczania w zawodzie technik mechanik lotniczy, i
  • otrzymali co najmniej ocenę dobrą z zachowania.

Wpłaty za egzamin należy dokonać przelewem na rachunek bankowy:

nr konta: 92 1020 4391 0000 6502 0144 9172
Zespół Szkół Mechanicznych im. gen. Władysława Andersa
35-078 Rzeszów, ul.Hetmańska 45A
w tytule wpłaty: Opłata za egzamin do licencji Part 66 kategorii B3nr modułu (podać jego symbol),
imię i nazwisko ucznia, klasa
przykład: Opłata za egzamin do licencji Part 66 kategorii B3nr modułu (podać jego symbol),
Jan Kowalski, 3ls

Warunkiem dopuszczenia do egzaminu jest przedstawienie dowodu potwierdzającego wpłatę. Egzaminowany jest zobowiązany do zapoznania się z zasadami przeprowadzania egzaminu i ich bezwzględnego przestrzegania. (opis zasad poniżej).
Każdy egzamin modułowy zawiera odpowiednią liczbę pytań testowych (ewentualnie opisowych) oraz określony czas trwania. Szczegółowe informacje dotyczące liczby pytań oraz czasu trwania znajdują się tutaj.

Zasady przeprowadzania egzaminów:

  • Warunkiem dopuszczenia do egzaminu jest posiadanie dowodu potwierdzającego tożsamość oraz dowodu wpłaty opłaty za dany egzamin.
  • Wszystkie rzeczy (telefony komórkowe, kalkulatory, plecaki, torby, itp.) egzaminowany składa w wyznaczonej części sali – przy sobie można posiadać wyłącznie, dokument tożsamości, dowód wpłaty oraz przybory do pisania !!!
  • Egzaminowany wypełnia oświadczenie o podejściu do egzaminu. Oświadczenie można wydrukować i wypełnić wcześniej. Do pobrania tutaj.
  • Egzaminowany wypełnia kartę egzaminacyjną – warunkiem ważności karty egzaminacyjnej jest czytelne jej wypełnienie oraz złożenie podpisów we wszystkich miejscach do tego przeznaczonych.
  • Egzaminowanemu nie wolno korzystać z pomocy technicznych oraz w jakikolwiek sposób kontaktować się z innymi zdającymi lub osobami z zewnątrz. Zabronione jest posiadanie przy sobie telefonów lub urządzeń rejestrujących.
  • Test jest testem jednokrotnego wyboru – odpowiedzi należy zaznaczać na odwrocie karty egzaminacyjnej wyraźnie i czytelnie – zapiski na kartach z pytaniami nie będą brane pod uwagę.
  • Liczba pytań testowych i ewentualnie opisowych oraz czas na rozwiązanie jest różny w zależności od modułu oraz kategorii.
  • Po skończonym teście egzaminowany zwraca wszystkie karty, jakie otrzymał podczas egzaminu, włącznie z zestawem pytań.
  • Warunkiem zaliczenia egzaminu jest uzyskanie 75% poprawnych odpowiedzi. Wyniki są najczęściej dostępne następnego dnia roboczego.

W przypadku niezaliczenia danego modułu, można podjąć kolejną próbę zaliczenia tego modułu dopiero po upływie 90 dni od dnia, w którym odbywał się egzamin, z wyjątkiem przypadku odbycia dodatkowego szkolenia w zatwierdzonej MTO, która prowadzi kurs doszkalania w zakresie niezaliczonych obszarów z danego modułu, kiedy to można podjąć próbę zaliczenia niezdanego modułu po upływie 30 dni. Po trzech niezaliczonych próbach z danego modułu obowiązuje 12 miesięczna przerwa w podchodzeniu do danego modułu. Słuchacz, który korzystał z niedozwolonych pomocy, sprzętu niedozwolonego lub kontaktował się z innymi egzaminowanymi podczas egzaminu sprawdzającego wiedzę podlega dyskwalifikacji i nie może przystąpić do powtórnego egzaminu przez okres co najmniej 12 miesięcy od dnia zdarzenia. Przypadek taki zgłaszany jest do Nadzoru Lotniczego ( ULC LPL-3 ), co znaczy, że egzaminu nie można zdać przed upływem 12 miesięcy w żadnej innej uprawnionej do egzaminowania Organizacji.

Organizacja MTO (po zaliczonym egzaminie) wystawia certyfikat zdania egzaminu.